Tahribatsız Muayene Eğitimleri

NDT Eğitimi Nedir?

Uluslararası küresel kurumlar (Atom Enerji Kurumu vb.) aktif bir şekilde tahribatsız muayene teknolojilerini desteklemektedir.  Çünkü Nükleer veya diğer endüstriyel üretim çalışmalarının emniyetli biçimde yürütülmesi için katı kalite kontrol şartlarına ihtiyaç vardır.

Bu kapsamda çeşitli uluslararası standartlar (EN ISO 9712 vb.) oluşturulmuştur ve küresel anlamda kaliteli ürün piyasaya sürmeyi amaçlayan firmaların bu standartlara uygun olarak üretim yapması beklenmektedir. Bu standartları sağlayan kalitede ürün üretmek için farklı sektörlerin ihtiyaçlarına cevap verecek çeşitli tahribatsız muayene cihazları geliştirilmektedir. Ayrıca bu standartlara uygun biçimde üretim yapılmasını sağlayacak personelin istenilen bilgi düzeyi ve yeterliliğe sahip olması gerekmektedir. Personel belgelendirme eğitimlerinin amacı bu uluslararası standartların kurumsal firmalar tarafından sağlanmasına destek olmaktır.

BURSAM NDT LTD. ŞTİ. yapılan eğitim ve belgelendirmeler:

1 - Tahribatsız muayene - Ndt personelinin ISO 9712 standardına göre eğitimi, kalifikasyonu ve belgelendirmesi,

2 - Basınçlı kaplar NDT personelinin 2014/68/EU Basınçlı Kaplar Direktifine (PED) göre eğitimi, kalifikasyonu ve belgelendirmesi,

2 - GOST standardına göre personelin eğitimi, kalifikasyonu ve belgelendirmesi,

3 - NÜKLEER santrallerin Tahribatsız muayenesinde görev alabilecek personelin eğitimi, kalifikasyonu ve belgelendirmesi,

4 - EN 4179 standardına göre personelin eğitimi, kalifikasyonu ve belgelendirmesi,

5 - ISO 11484 standardına göre personelin eğitimi, kalifikasyonu ve belgelendirmesi,

6 - SNT-TC-1A ’ya göre personelin eğitimi, kalifikasyonu ve belgelendirmesi,

Yayınladığımız programlar dışında standartlarda istenen asgari kriterler sağlanması durumunda talepte bulunan paydaşlarımızın firmalarında, yerinde tahribatsız muayene personelinin eğitimi, kalifikasyonu ve belgelendirilmesi hizmetlerini vermektedir.

1/4

TAHRİBATSIZ MUAYENE EĞİTİMLERİ

Ultrasonik Muayene (UT)
Radyografik Muayene (RT)
Manyetik Muayene (MT)
Girdap Akım Muayene (ET)
Penetrant Muayene (PT)
Görsel Muayene (VT)
Daha Fazla Göster

BİZE ULAŞIN

Firmamıza Ziyaretinizi Bekleriz

Firmamıza ait ulaşım bilgilerini görmek için lütfen aşağıdaki haritayı inceleyiniz. Google yol tarif özelliğini kullanarak yardımcı olmasını sağlayabilirsiniz.

İletişim Formu

Fiyat Teklifi, Soru, görüş ve önerileriniz için lütfen aşağıdaki formu doldurarak bize iletirseniz en kısa sürede cevap verilecektir.

MERKEZ OFİS

Yavuz Selim Mh. 11. Yılmaz Sk. No:17-2

Yıldırım-Bursa, Turkiye - TR 16290

 

egitim@bursamndt.com.tr

Tel: 0 224-443-6807

Fax: 0 224-443-6829

İnsan Kaynakları

İş başvurusunda bulunmak için lütfen resimli bir özgeçmiş formunu e-posta adresimize gönderiniz. info@bursamndt.com.tr

Teklif için: 0-224-443-68-07

2018 Ziyaretçi Sayısı

 • Facebook Social Icon
 • Twitter Social Icon
 • Google+ Social Icon
 • YouTube Social Icon
 • Instagram Social Icon

Biz Kimiz?

 • Bursam NDT, bünyesinde hizmet vermekte olan Türkiye’de NDT belgelendirme konusunda deneyimli ve uzman ekibiyle sunduğu eğitimler uluslararası standartlara sahiptir.

 • Eğitim merkezimiz EN ISO 9712:2012 kapsamında NDT eğitimleri (UT-MT-PT-RT-VT) vermektedir.

 • Eğitim hizmetleri Bursam NDT’nin Bursa’da bulunan eğitim merkezinde ya da talep edilmesi halinde ilgili kurumda yapılmaktadır.

 • NDT belgelendirme sınavları Bursam NDT Eğitim merkezinin uluslararası standartlardaki eğitim merkezinde yürütülmekte ve aldığınız eğitimler uluslararası gerçerliliğe sahip olacak şekilde sertifika verilmektedir.

 • Personel Eğitim ve Belgelendirme hizmetlerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.  

BİZİ TERCİH EDENLER

Daha Fazla Göster

PERSONEL BELGELENDİRME

tahribatsız muayene
Tahribatsız Muayene Eğitimi Nedir?

Tahribatsız İnceleme ya da Değerlendirme (NDE) olarak da bilinen NDT, dahili arızaları ve bozulmaları tanımlamak ve nicelemek için materyallerin, bileşenlerin ve bağlantıların birkaç yöntemle incelenmesini kapsar.

personelbelgeendirme
NDT Personel Belgelendirme

ISO 9712 e göre tahribatsız test belgelendirme sistemi, endüstriyel tahribatsız testleri gerçekleştirmek isteyenler için en yaygın personel yeterlilik ve belgelendirme sistemidir

ndt conference
Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Katılımcılar eğitimlerdeki teorik ve pratik derslerden sonra yapılacak genel, özel ve pratik sınavlarda başarılı sağlar ve uluslararası geçerliliğe sahip sertifika almaya hak kazanır. Belgeler Avrupa Birliği ülkelerinde ve dünyanın herhangi bir ülkesinde  geçerlidir.

© 2023 www.ndtsertifika.com adresindeki veriler telif haklarına tabidir.

 • Facebook - Grey Circle
 • LinkedIn - Grey Circle
 • Google+ - Grey Circle